חברת נמלי ישראל: מיזם חדש של תס"ק ים המאפשר דיווח כניסה/יציאה של כלי שייט קטנים למדינה

חברת נמלי ישראל הודיעה על  מיזם חדש במערכת תס"ק ים בשיתוף עם משרד התחבורה, המכס, חיל הים, והמעגנות שמאפשר לבעלי כלי השייט  קטנים להתחבר מכל מקום ולשגר בקשות כניסה אל מדינת ישראל ויציאה ממנה.

הליך פשוט, בעל כלי השייט מדווח כניסה באתר תס"ק ים, המידע מועבר לחיל הים ומשם למכס, ביקורת גבולות, השיטור הימי והמעגנה. בדיווח היציאה מתקבל האישור המיכסי באמצעות המערכת. כל גורם יכול בכל רגע נתון לצפות באם ניתן אישור ע"י הגופים המאשרים.

מסכי דיווח נתוני כלי השייט והנוסעים מוצגים בעברית ואנגלית לנוחיות בעלי כלי השייט שבנוסף מקבלים את המידע על קבלת היתר מיכסי ישירות לכתובת המייל שלהם.

רונן מועלם מנהל מערכת תס"ק ים אמר כי באמצעות המודול החדש, המערכת מאפשרת לכלל הגורמים בתהליך לעקוב אחר המידע, לאשרו ככל שנדרש עד שלב ההפלגה במהירות ויעילות.

רונן ציין כי המערכת נמצאת בשלב הרצה וכבר זוכה למשוב חיובי, בעיקר על שקיפות המידע לגורמים הרלוונטיים ותרומתה ליצירת תהליך עבודה אחיד ומוסכם בין כלל הגופים.

 

בסיום שלב הפיילוט ישנה כוונה לקיים דיון עם כלל השותפים לתהליך, להעלות בעיות שנצפו או הצעות לשיפורים וליישמם במערכת לנוחיות כלל המשתמשים.

רקע

מערכת  תס"ק-ים לקידום תהליכי סחר דיגיטליים בקהילת הים, הינה פלטפורמה טכנולוגית המנוהלת על ידי חברת נמלי ישראל ומשלבת את כל השותפים העסקיים בסחר הימי : נמלי הים, המכס, סוכני אנייה, סוכני מכס, משלחים בין לאומיים, יבואנים, יצואנים, וחברות תובלה, וכן גופים במעגל הרחב יותר הקשורים לסחר כמו משרדי הממשלה השונים, צה"ל ואחרים.