מנהלת תס"ק-ים בחברת נמלי ישראל : ב-2015 הושלמה ההטמעה של שירות שליחת חשבוניות חתומות אלקטרונית בכל חברות הנמל עם הצטרפותן של חברות נמל מספנות ישראל ונמל אילת לשירות

מנהלת תס"ק-ים הודיעה כי בשנת 2015 הצטרפו חברת נמל מספנות ישראל וחברת נמל אילת לשירות המאפשר שליחת חשבוניות חתומות אלקטרונית ללקוחות, בכך הושלמה ההטמעה של שירות זה בכל חברות הנמל.

במסגרת השירות, חשבוניות המופקות במערכת הבילינג של חברות הנמל, עוברות תהליך חתימה אלקטרונית ונשלחות באופן מקוון לכספת האלקטרונית של הלקוחות שהביעו את הסכמתם לקבל חשבונית חתומה באופן אלקטרוני,  והמנויים על שירות הכספת האלקטרונית המוצע במסגרת תס"ק-ים. השירות ניתן זה מספר שנים בחברות נמל אשדוד וחיפה, ביוני השנה הצטרפה חברת נמל מספנות ישראל ובחודש האחרון גם חברת נמל אילת.

אמירעם היידקר, ראש אגף מערכות מידע בחברת נמלי ישראל, המנהלת את מערכת קהילת הים מסר כי שירות זה מאפשר ללקוחות הנמלים לקבל את החשבוניות באופן מהיר וברמת אבטחת מידע גבוהה וכן להפיצה לגורמים הרלוונטיים בחברה באופן מקוון, תוך חסכון בנייר ובתשומות. הוא ציין כי במסגרת שירות זה ניתן לקבל דוחות נוספים חתומים אלקטרונית דוגמת דו"ח חיובי מכולות ריקות.

מערכת קהילת הים בישראל (תס"ק-ים) מנוהלת וממומנת ע"י חברת נמלי ישראל תחת ועדת היגוי בראשות משרדי האוצר והתחבורה (המכס ורספ"ן). מדובר בתשתית ניהולית וטכנולוגית המאפשרת תהליכי סחר אלקטרוניים מתקדמים בין כל הגופים והחברות הפועלים בקהילת הסחר הימי בישראל. השימוש במערכת הינו ללא עלות למשתמשים. בחברת נמלי ישראל מציינים שכ-850 חברות וגופים שבהם מעל 4,000 משתמשים נהנים משירותי המערכת בהם- מפעלים, יצואנים ויבואנים, חברות הנמלים, משלחים בינלאומיים, סוכני מכס, סוכני אניות, מסופים עורפיים, חברות תובלה, חברת רכבת ישראל ועוד. בנוסף פועלים במערכת גופים במעגל הרחב יותר הקשור לסחר החוץ בהם: גופי ממשל שונים, המכס, משרד הבריאות, צה"ל ועוד.

להרשמה לשירותים המקוונים של תס"ק-ים ניתן לפנות בדוא"ל או טלפונית למרכז תמיכת לקוחות, מנהלת תס"ק-ים, בחברת נמלי ישראל: 0505-640111 / דוא"ל mataltaskyam@israports.co.il