חברת נמלי ישראל וקבוצת אשטרום - שפיר חתמו על החוזה להקמת נמל המפרץ בחיפה

חברת נמלי ישראל והחברות אשטרום ושפיר חתמו אמש על החוזה להקמת נמל המפרץ בחיפה. זאת בהמשך לזכייתה באוקטובר 2014 של קבוצת אשטרום- שפיר בניית נמל חדש לישראל בע"מ , במכרז לעבודות ההקמה של הנמל החדש , בהיקף של כ- 3.98 מיליארד ₪.

העבודות להקמת נמל המפרץ כוללות הארכת שובר גלים ראשי, הקמת שובר גלים משני, הקמת רציפים, וביצוע עבודות חפירה ימית.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, חה"כ ישראל כ"ץ ברך על חתימת החוזה ואמר:  "הרפורמה בנמלים נמשכת במלא התנופה. אנו  מקימים שני נמלים חדשים  ונמל המפרץ בחיפה, יוקם ע"י חברות ישראליות. הנמלים החדשים, שיופעלו ע״י חברות ענק בינלאומיות, יוסיפו אלפי מקומות עבודה, יוזילו את מחירי הסחורות והמוצרים ויסייעו בשינוי המציאות הכלכלית והחברתית במדינת ישראל."

שלמה ברימן , מנכ"ל חברת נמלי ישראל: נמל המפרץ בחיפה ונמל הדרום באשדוד הינם מיזמי תשתית מהגדולים והחשובים למשק. הקמתם נועדה לתת מענה לצרכי המשק התלוי בשעריו הימיים, למיצוי  הקרב של קיבולת הנמלים הקיימים, לשינויים בגודל האניות ולמזעור תלותה של ישראל בנמלים זרים. זאת, לצד יצירת תחרות החיונית כל כך בענף הנמלים. נמל המפרץ יהווה מנוף כלכלי חשוב ומוקד תעסוקה חדש לעיר חיפה, לקריות ולצפון המדינה.

כזכור, במכרז ההקמה של נמל הדרום באשדוד זכתה חברת Pan Mediterranean Engineering Company Ltd של צ'יאנה הארבור מסין , בהיקף של כ-3.3 מיליארד.

בתוך כך, חברת נמלי ישראל נמצאת בעיצומם של המכרזים לבחירת מפעילים בינלאומיים  לנמלים החדשים. 4 חברות הפעלה בינלאומיות, עברו את שלב המיון המוקדם  והוזמנו להגיש הצעות
להפעלה של הנמלים החדשים לתקופה של כ-25 שנה.  החברה נערכת במקביל לגיוס חוב למימון הקמת הנמלים ודורגה השבוע Aa1 באופק יציב ע"י מידרוג.

צילום: יחסי ציבור ; למידע: אורלי מלכה 052-6226274