לדף הבית - www.israports.co.il
דף הבית
דלג על קישורי ניווט
אודות החברה
פיתוח נמלים
ניהול נכסים
שירותים מקוונים
ענף הנמלים בישראל
איכות הסביבה
מרכז החיפוש
צור קשרדלג על קישורי ניווט
אודות החברה
פיתוח נמלים
ניהול נכסים
שירותים מקוונים
ענף הנמלים בישראל
סחר חוץ ונתונים סטטיסטים
מרחב נמל חיפה
מרחב נמל אשדוד
מרחב נמל אילת
רשות הספנות והנמלים
קישורים לאתרים
גלריית תמונות היסטוריות
איכות הסביבה
מרכז החיפוש
קישורים לאתרים
 

משרדי ממשלה וגופי ממשל

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים - www.mot.gov.il

פורטל תחבורה נט מכיל מידע כללי על פעילות נמלי הים בישראל, בכלל זה נתוני רשות הספנות והנמלים על תנועת המטענים ומדדי שירות תקופתיים . בנוסף מציע האתר גישה לספר משרד התחבורה- בתנועה מתמדת- המקיף את ענף התחבורה בישראל בעבר, בהווה ותוכניות לעתיד. בספר מיוחד פרק נרחב לתחום התחבורה הימית, בכלל זה מידע היסטורי על התפתחות הספנות בארץ ישראל .

רשות הספנות והנמלים במשרד התחבורה

הרשות האחראית והמוסמכת לתעבורה ימית, מעגנות ונמלים, לכלי השייט ולמפעיליהם ובאחריותה; אישור רישוי ורישום כלי שייט והסמכה של ימאים ומשיטים. האתר כולל מידע מפורט אודות תנועת המטענים בנמלי הים וכן מידע במגוון נושאים: כספים, חשבונות ומנהל; כלי שיט קטנים; רישום כלי שיט; הנדסה ותפעול; כלכלה וקשרי חוץ; פקוח ובקרה; כוח אדם ימי; הודעות למשיטים ותקן ציוד ובטיחות.

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=category&id=28&Itemid=103

אתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה - www.cbs.gov.il

אתר זה מציע מידע מקיף ומעמיק , כמעט על כל תחום של הכלכלה והחברה בישראל. בין היתר תמצאו בו מחקרים, ניירות עמדה  וסקירות במגוון תחומים, בהם: נתונים על סחר החוץ של ישראל, עבודה ושכר, כלכלת ישראל לפי חלוקה ענפית והשוואות בינלאומיות. לצד אלה מידע כמו מדדי מחירים, ואפילו -  מחשבון לחישוב הצמדה למדדים.

מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת השיק  אתר חדש המרכז את פעילות ה- OECD במשרד התמ"ת.

 האתר החדש מרכז את פעילות כל גורמי משרד התמ"ת הפעילים במסגרת ה-OECD: מינהל סחר חוץ, המטה לקידום השקעות, המדען הראשי, הגבלים עסקיים, הממונה על הגנת הצרכן, מינהל הכימיה, הממונה על יחסי עבודה, מינהל המחקר והכלכלה, ומינהל הפנים. באתר ניתן למצוא מידע על הפעילות הגופים הללו בוועדות ה-OECD וכן במסגרת תהליך ההצטרפות של ישראל ל-OECD. כמו כן, ניתן לקבל באתר גם מידע כללי על ה-OECD

http://www.economy.gov.il/internationalaffairs/pages/default.aspx


רשות המסים - המכס  https://taxes.gov.il/customs/Pages/TaxesCustomsLobby.aspx

אתר מקיף ומפורט של כל תחומי המס, המכס והמע"מ. באתר ניתן למצוא מידע מפורט על תחומי היבוא והיצוא, הנחיות לסוכני מכס, תעריפי מכס ומס קניה, חוקיות היבוא ונהלים. כמו כן תמצאו באתר מאגר טפסים להורדה, הנחיות לסוכני אנייה ומשלחים בינלאומיים ומערכת אינטראקטיבית לתשלומי מכס-יבוא ולשאילתות מצהרים.


משרד התיירות - www.goisrael.gov.il

אתר משרד התיירות מכיל מידע על אתרי תיירות אטרקטיביים בארץ, מידע על ערים ויישובים,  מסלולי טיולים מומלצים, אתרי תיירות מרפא, אתרי קניות וספורט,ומידע על בתי מלון.
כמו כן ניתן למצוא באתר מידע כללי על מזג האוויר, מרכזי מידע לתייר, אתרי תחבורה ותעופה, קישורים לאתרי מפות, והמלצות שונות
למטיילים בארץ.

 לכתובת האתר  בשפות אחרות (ניתן לבחירה)    www.goisrael.com
 


חברות הנמל

חברת נמל אשדוד - www.ashdodport.co.il

לצד מעקב אחר תוכניות עגינה ועבודה ברציפים, מאפשר האתר החדש של חברת נמל אשדוד שורה של שירותים מקוונים בהם: קבלת סטטוס מכולה, בקשה לפתיחת אניה חדשה, חיוב סוכני שותפים לאניה, עדכון פרטי אניה והיתר הפלגה. כמו כן נתן למצוא באתר מידע על חברת הנמל ופעילותה, נהלים ושורה של טפסים הניתנים להורדה.

חברת נמל חיפה -  www.haifaport.co.il 

האתר כולל מידע רציף של זמני עגינה והפלגה ותוכנית עבודה ברציפים, ושירותים מקוונים הכוללים, בין היתר, מעקב אחר ססטוס מכולות ופירוט חשבוניות. כל אלה, לצד מידע מקיף על קוד אניות, סוגי מכולות, שיטות אריזה וחומרים מסוכנים. בנוסף ניתן למצוא באתר מידע כללי על חברת נמל חיפה ופעילותה.

חברת נמל אילת - www.eilatport.co.il

אתר חברת נמל אילת מספק מגוון שרותים מקוונים, מידע על תנועת אניות , וכן תאור אודות חשיבותו האסטרטגית של הנמל, בהיותו השער הדרומי של מדינת ישראל ,נתיב הובלה חלופי לתעלת סואץ  וגשר יבשתי בין אירופה ואסיה,לבין  אוסטרליה ומדינות המזרח הרחוק. 

 מספנות ישראלwww.isp-port.com

אתר נמל מספנות ישראל כולל  תאור על פעילותו בתחום בניית כלי שייט , השבחתם ותיקונם , פרוט השרותים הלוגיסטיים שהוא מספק ללקוחותיו,
כמו כן יש בו מידע על ההסטוריה של הנמל מאז הקמתו.


 


ארגונים כלכליים

מכון היצוא -  http://www.export.gov.il/

באתר מכון היצוא מידע עשיר ומגוון ליצואנים על ימי עיון ותערוכות, לצד פורום יעוץ של מומחים בתחומים שונים כגון:ביטוח והחזרי מס, אריזה והמכלה. כן מציע האתר מידע לגבי כללי מקור והסכמי סחר, וניתן לקבל יעוץ בנושא אימות מקור טובין מול רשויות מכס בח"ל. למי שרוצה, מציע האתר גם מידע לגבי הזדמנויות עסקיות.


התאחדות התעשיינים - http://www.industry.org.il/

באתר זה תמצאו לצד פירוט מלא של כל תחומי הפעילות של התאחדות התעשיינים, גם ניתוחים כלכליים מפורטים אודות מצב התעשייה והמשק, ושל התפתחות ההשקעות, השכר והתעסוקה בתעשייה. ניתן לקבל את הניתוחים במלואם על ידי הרשמה כמנוי, שאינה כרוכה בתשלום.

 איגוד לשכות המסחר - www.chamber.org.il

מלבד חדשות ועדכונים שוטפים על פעילותו המגוונת של האיגוד, מציע האתר שפע של מאמרים מקצועיים וחדשות בתחומים שונים ובכלל זה בתחום  סחר חוץ, הסכמי סחר , דיני סחר חוץ ועוד. לצד פורום סחר חוץ ואפשרות להורדת טפסי קלט לצורך הכנת רשימוני יבוא במחשב.

 לשכת הספנות הישראלית - www.shipping.org.il

אתר לשכת הספנות מביא לצד מידע שוטף על פעולות הלשכה גם מגוון של דיווחים עדכניים על התפתחויות ואירועים חשובים בתחום הספנות והנמלים בעולם - החל בחידושים, דרך התרעה על שביתות וכלה בסקירות ומחקרים רלוונטיים לענף.

איגוד המשתמשים בהובלה ימית

http://www.haifachamber.org.il/%D7%94%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%94-%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%AA

האיגוד הוא חלק מלשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, ובאתר תוכלו לקבל רשימה ארוכה ומגוונת של תחומים בהם מגיש האיגוד עזרה וייעוץ מקצועיים כגון: נהלי סחר חוץ, הובלה ימית, קשרים בחו"ל הנפקת רשימונים טפסים וכיוב'. כמו כן מעדכן האתר את משתמשיו, במסגרת "חדשות הארגון", במידע שוטף הנוגע לפעילות הנמלים, סוכני אנייה והיטלים שונים.


ארגון המשלחים הבינלאומיים ועמילי המכס

http://www.chamber.org.il/sectors/1170/1173/

באתר זה תוכלו למצוא מידע רב ושימושי הנוגע לכל פעילות השילוח הבינלאומי והמכס, החל במילון מושגי סחר חוץ, דרך עדכונים שוטפים וכלה בחוזרים של המכס ומשרד הבריאות הנוגעים לכללים המשתנים מעת לעת בתחומים אלה. מדור ה"חוזרים הפנימיים" של הארגון, מהווה מדריך עדכני לעוסקים בתחום, ומכיל הסברים, עצות והנחיות שיעזרו לכל מי שעוסק ביבוא ויצוא להימנע מכשלים וטעויות. עוד באתר, מדור משפטי המכיל פירוט של חוקים ואמנות בתחום הסחר הבינלאומי .
מכוני מחקר

מכון וידרא לחקר הספנות והתעופה, אוניברסיטת חיפה http://wydra.haifa.ac.il/


המכון לחקר ימים ואגמים לישראל (חיא"ל)http://www.ocean.org.il/

המכון מספק שירותים מקצועיים מגוונים בתחומי התמחותו בכלל זה ביצוע סקרים ימיים, מיפוי קרקעית הים , בדיקות כימיות וביולוגיות של גופי מים, ניטור סביבתי והכנת תסקירי השפעה על הסביבה, ייעוץ מקצועי, והעברת ידע וטכנולוגיה. באתר תמצאו בנוסף מידע על פעילות המכון ופרסומיו.


המכון להכשרה ימית
   http://www.meta.org.il/?CategoryID=147


המכון הישראלי לחקר הנדסה ימית (בטכניון)   http://cee.technion.ac.il/CivilEng

המכון מספק שירותי מחקר ומידע מתחומי ההנדסה הימית, בהם מודלים פיזיקליים ומודלים נומריים, איסוף ועיבוד מידע אוקינוגרפי הכולל מידע על גלים, רוחות, זרמים, מפלס מים ועוד. 

 

 
גופים בינלאומיים

International Association of Ports and Harbors
www.iaphworldports.org

באתר אגוד הנמלים הבינלאומי שפע של מידע כללי בנושאים כגון: טכנולוגיה, לוגיסטיקה, משפט, אקולוגיה ומשאבי אנוש. כמו כן מדווח האתר על מגמות חדשות בתחום הנמלים, ומביא חדשות בינלאומיות לצד סטטיסטיקות בתחומים שונים. עוד תמצאו באתר דיווחים מכנסים שערך הארגון וקישוריות לאתרים של כמעט כל נמל בעולם.

European Sea Ports Organization
www.espo.be

באתר זה ארגון של ארגון רשויות הנמלים האירופאי, תמצאו שפע של מידע, מחקרים, וניירות עמדה בכל הנוגע לפעילות והתפתחות הנמלים ביבשת, במגוון רחב ביותר של תחומים ועמדות הארגון המייצג את רשויות הנמלים באירופה בסוגיות של רגולציה, איכות סביבה ועוד.


 האירגון האמריקאי של נמלי הים - AAPA
http://www.seaportsdeliverprosperity.org

אתר ה- AAPA הארגון האמריקאי של נמלי הים, מציג את תרומת נמלי הים לכלכלה ולסחר העולמי, היסטוריה של נמלים ועוד.
 
 

  Skip Navigation Links
דף הבית
אודות האתר
מפת האתר
דרושים
פניות הציבור
שאלות נפוצות
RSS
כל הזכויות שמורות לחברת נמלי ישראל